Bory Dolnośląskie, nieskażone ludzką ręką lasy sosnowe, pełne ciekawostek i osobliwości. Dobroczynne działanie borów sosnowych, oddalenie od gwarnych centrów turystycznych, a także klimatyczny hotel z szeroką ofertą SPA, zapewnią odprężenie i regenerację sił witalnych.
W samym sercu Borów, nieopodal bajkowego Zamku Kliczków znajduje się miejsce niezwykłe. Pieczołowicie odrestaurowany kompleks folwarczny z XVIII wieku, oferujący swoim gościom komfortowe warunki, atmosferę spokoju i bliskości natury.
Pokoje urządzone zostały stylowo i gustownie, aby stworzyć jak najlepszy klimat do efektywnego odpoczynku. Część pokoi dostosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy z dostępem do internetu.
Restauracja serwuje wyśmienitą kuchnię tradycyjną. A klimatycznie urządzone wnętrze i niezwykłe otoczenie sprawiają, że każdy posiłek staje się niebywałą przyjemnością – ucztą nie tylko dla ciała.
Na pograniczu dwóch historycznych krain – Śląska i Łużyc, rozciągają się wciąż jeszcze nieskażone ludzką działalnością Bory Dolnośląskie. Pełne ciekawostek przyrodniczych, jak choćby wydm śródlądowych, przypominających piaszczyste pustynie, czy wrzosowisk. Tajemniczych obiektów z przeszłości – od dawnych kopalń węgla brunatnego do nieużywanych już poligonów wojskowych. Lasy sosnowe mają również dobroczynne działanie zdrowotne, a możliwość długich spacerów, eskapad rowerowych, czy jeździeckich, w ich otoczeniu, idealnie sprzyja regeneracji i odprężeniu.
Przy hotelu działa profesjonalna stajnia, gdzie pod okiem instruktorów rozpocząć można swoją przygodę z końmi. A na bardziej wprawnych jeźdźców czeka bogata oferta wycieczek po okolicy i rajdów konnych.
Niespełna 15 kilometrów od folwarku leży Bolesławiec - Miasto Ceramiki. Bolesławieckie wyroby znane są na całym Świecie. Unikatowa metoda zdobienia, nietuzinkowe wzornictwo i precyzja wykonania sprawiają, że stały się jednym z najbardziej znanych polskich produktów regionalnych. Historię bolesławieckich wyrobów poznać można w tamtejszym Muzeum Ceramiki, a na warsztatach spróbować swoich sił w roli zdobnika.
W samym Bolesławcu warto zwiedzić zabytki, będące świadkami wielu stuleci dziejów miasta.