Niedzica – urlop w uroczych Pieninach/ G44 – Darmowe Noclegi

Niedzica – urlop w uroczych Pieninach/ G44

(0)
 • Góry
 • Obiadokolacja
 • Śniadanie


Opis

Pobyt w samym sercu Pienin, nad rozległym Jeziorem Czorsztyńskim, otoczonym malowniczymi szczytami górskimi. Woda, góry, zabytki i liczne atrakcje, czyli udany urlop gwarantowany.

Ośrodek Wczasowy położony jest 40 km od Zakopanego. Jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc Polski.

Ten pięknie położony obiekt oferuje przyjemnie urządzone pokoje, wyposażone w łazienkę z kabiną prysznicową.

Kucharze serwują rano pyszne śniadania, po południu domowe obiady, a wieczorem ognisko i pieczony baran przy dźwiękach góralskiej albo cygańskiej kapeli.

Opinie naszych klientów

Bardzo dziękuję jestem bardzo zadowolona z pobytu w Niedzicy świetna miejscowość i miejsce wypadowe do Szczawnicy i do morskiego oka
Anna B.

* * * 

Dziękujemy za wspaniały pobyt we wspaniałym ośrodku.
Towarzyszyła nam rodzinna atmosfera.
 Przemiła atmosfera, przesympatyczna właścicielka ośrodka umilała pobyt. Okolice piękne. wiele miejsc do zwiedzania. Pobyt w ośrodku spełnił nasze oczekiwania.

* * * 

Chcemy skorzystać z dalszej, takiej formy odpoczynku.
Pozdrawiam.

* * * 

Witamy! Korzystalismy przez tydzien z pobytu w OW w Niedzicy w dniach od 30 kwietnia do 7 maja 2017 r. Pobyt spelnil nasze oczkiwania. Milo , spokojnie, bezkolizyjnie. Parking za darmo. Jedzenie dobre, urozmaicone. Wlascicielka obiektu mila, pomocna i zyczliwa. dziekujemy Alicja i Roman

* * * 

Dziękujemy za wspaniały pobyt w ośrodku. Gwarancją naszego zadowolenia była wspaniała obsługa i przesympatyczna właścicielka. Pozdrawiamy.


Okolica


 • Zamek Dunajec w Niedzicy
  Średniowieczna warownia wznosi się na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Z zamkiem w Niedzicy los obszedł się łaskawie i do dzisiejszych czasów pozostał w nienaruszonym stanie. Był plenerem wielu filmów. Kręcono tutaj zdjęcia do filmu "Zemsta" na podstawie komedii Aleksandra Fredry z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz w roli Klary.  Powstał tu film "Mazepa". Zamek był również miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami. Obiekt jest również miejscem akcji w książce przygodowej autorstwa Agi Paszkot "Ciotka, licho i niedzickie zamczycho". W 2011 roku był też siódmym postojem w "The Amazing Race Australia 2".
 • Jezioro Czorsztyńskie

  Jezioro, to zbiornik zaporowy na rzece Dunajec. Powstał w wyniku budowy zapory w Niedzicy. Poza malowniczym wyglądem pełni kilka ważnych funkcji - przede wszystkim przeciwpowodziową, ale działa tu również elektrownia wodna. Położenie miejscowości nad jeziorem Czorsztyńskim umożliwia korzystanie ze wszelkich jego walorów. Począwszy od plażowania poprzez wędkarstwo, żeglarstwo, kajakarstwo, wind – i kitesurfing, po rejsy statkami wycieczkowymi.

 • Zapora i elektrownia wodna

  Wysokość niedzickiej zapory wynosi 56 m, długość - 404 m. Dostępne do zwiedzania z przewodnikiem są pomieszczenia technologiczne elektrowni wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także podziemny tunel - galeria kontrolna poprowadzona w skale, 50 m pod wodą i nasypem zapory. Budowla w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym.

 • Obraz 3D "Moc Żywiołów" - zwycięzca prestiżowego konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii Atrakcja Turystyczna

  Obraz oglądać można w bardzo nietypowym miejscu, bo na koronie zapory wodnej w Niedzicy. Malowidło jest dziełem Ryszarda Paprockiego oraz Zbigniewa Wojkowskiego. Całe dzieło "Moc Żywiołów" mierzy 34 metry długości i obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 metrów. Najlepszy efekt trójwymiarowości obrazu można uzyskać stojąc w ściśle określonym miejscu, oznaczonym na malowidle

 • Sokolica

  To jeden z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. Jego dominujący wierzchołek wznosi się na wysokość 307 m opadając stromo na dolinę Dunajca. Jest to doskonały punkt widokowy na przełom Dunajca, Małe Pieniny czy Tatry.

 • Trzy Korony

  Trzy Korony to najwyższy masyw pięknych Pienin. Jego najwyższe wierzchołki to: Okrąglica (982 m n.p.m.), Płaska Skała (950 m) i Pańska Skała (920 m). Zbudowany jest z odpornych wapieni rogowcowych. Stoki porośnięte są lasem i pocięte głębokimi dolinami potoków np. Wąwóz Sobczański. Jest to również najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach, na Okrąglicy zbudowano nawet taras, z którego roztaczają się przepiękne widoki.

 • Ruiny Czorsztyńskiego Zamku - wznoszą się na lewym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego.

  Ruiny zamku wznoszą się na lewym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Prace archeologiczne prowadzone na zamkowej górze datują powstanie obronnego grodu na drugą połowę XIII wieku. Zamek wzniesiony został na szlaku handlowym z Krakowa do Budy i stanowił zaporę dla postępów kolonizacji węgierskiej sięgającej prawego brzegu Dunajca. Do naszych czasów z górskiej fortecy pozostały jedynie malownicze postrzępione ruiny wzniesione z miejscowego kamienia przeglądające się w wodach czorsztyńskiego jeziora.

 • Rodzinny Park Rozrywki "Spiska Kraina" w Niedzicy

  "Spiska Kraina" to miejsce, gdzie doskonała zabawa przeplata się z nauką. Na odwiedzających czekają między innymi - małpi gaj i park linowy z trasami o różnych stopniach trudności, dmuchańce, różnego rodzaju zjeżdżalnie oraz tory przeszkód. Nieco odmiennych wrażeń dostarczy paintball laserowy w scenerii rodem z Gwiezdnych Wojen, Planetarium 3D i kino 12D. Natomiast dawkę ciekawej wiedzy przekazanej w nietuzinkowej formie zapewni wizyta w Parku Miniatur. Miniaturowy świat wprowadza oglądających w dwa tematy - historię Podhala, Orawy i Spisza, regionów, gdzie wciąż żywa jest fascynująca góralska kultura oraz objawień Matki Bożej i związanego z tym kultu. Wśród miniatur znajdziemy między innymi zabytki najbliższego regionu, jak choćby zamek w Niedzicy, a w części poświęconej kultowi maryjnemu z bliska przyjrzymy się sanktuariom tym bliskim, jak choćby kościół w Gietrzwałdzie, jak i tym dalszym, jak Lourdes, czy Fatima.


Sprawdź termin i ZŁÓŻ REZERWACJĘ

turnus 7-dniowy

385 zł/os.

turnus 14-dniowy

770 zł/os. - WCZASY NA RATY -