RANKING NAJPIĘKNIEJSZYCH PLAŻ 2021

Szerokie i długie, piaszczyste i kamieniste,dla surferów i miłośników słodkiego lenistwa…

Specjalnie dla Was wytypowaliśmy najpiękniejsze polskie plaże w sezonie letnim 2021

A jest z czego wybierać.

Na mierzącej aż 770 km linii brzegowej skrywają się prawdziwe perełki wypoczynkowe.

Sprawdźmy jakie!

11. Łukęcin

Nasze zestawienie otwiera kameralna plaża w Łukęcinie. Nie za mała, nie za duża i gwarantująca niezapomniane widoki dzięki znajdującej się na niej platformie widokowej. Jednym z jej głównych atutów jest wielkość - mierzy 1 km długości, 50 m szerokości i prawie nigdy nie ma tu tłumów. Od miasteczka oddziela ją pasmo pięknego, sosnowego lasu. Plażowicze mogą podziwiać malownicze zachody słońca z platformy widokowej, a w przerwach między kąpielami w morskich falach grać w siatkówkę plażową. Na plaży przygotowano także takie udogodnienia, takie jak bar, toalety i wypożyczalnię leżaków.
Sam Łukęcin mieści się w zachodniej części wybrzeża, niedaleko niemieckiej granicy, pomiędzy Pobierowem a Dziwnowem. W sezonie letnim ta niepozorna wioska zamienia się w tętniący życiem kurort z licznymi atrakcjami.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Łukęcinie!

10. Sianożęty

Kolejna w naszym rankingu znalazła się plaża w Sianożętach. To wyjątkowo romantyczne miejsce, idealne na piknik z ukochaną osobą w blasku zachodzącego słońca. Można tu wypocząć w spokoju, gdyż nie ma zazwyczaj tłumów. Plażowicze chwalą ją przede wszystkim za dobre warunki do plażowania: miękki i przyjemny piasek, za to, że jest szeroka i każdy znajdzie tu miejsce na swój parawan, a także za czystość. Należy mieć na uwadze, że zejście na plażę wiedzie przez strome schody. Wyjątkową atrakcją plaży jest drewniane molo, znajdujące się przy zejściu nr 6 oraz liczne beach bary.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Sianożętach!

9. Mrzeżyno

Na 9. miejscu w zestawieniu plasuje się piękna plaża w Mrzeżynie. Szeroka, zwieńczona łagodnymi wydmami porośniętymi lasem sosnowym, przez lata była nagradzana prestiżowym, międzynarodowym znakiem Błękitnej Flagi. Jednym z największych atutów tego kąpieliska są niezliczone atrakcje w postaci zjeżdżalni, dmuchanych trampolin i innych rozrywek dla dzieci. A dorośli ucieszą się z panującego tu wyjątkowego mikroklimatu, który polecany jest w szczególności alergikom i osobom borykającym się z chorobami dróg oddechowych.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Mrzeżynie!

8. Darłowo

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Darłowa – znanego kurortu na Pomorzu Zachodnim – jest nietypowa plaża. Jej wyjątkowość wynika przede wszystkim z położenia. Miejscowość leży bowiem w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Dlatego też plażę przecina rzeka Wieprza uchodząca do Bałtyku. Ten naturalny podział 20-kilometrowego piaszczystego pasa zróżnicował rozrywki. W części wschodniej można pograć w siatkówkę plażową, a dzieci zaszaleją na tzw. dmuchańcach i zjeżdżalniach. Nieco trudniej będzie tu z kąpielą wodną , gdyż plażę od morza miejscami oddzielają kamienie. Natomiast część zachodnia stanowi raj dla miłośników sportów wodnych i kąpieli słonecznych. Plażowicze mogą tu wypożyczyć sprzęt wodny i bez obaw kąpać się w morzu – tu kamienie nie zawadzają w wejściu do Bałtyku.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Darłowie!

7. Pobierowo

Pobierowo, znane jako jedna z najbardziej malowniczych miejscowości na polskim wybrzeżu, może poszczycić się równie malowniczą plażą. Ciągnący się przez 4 kilometry długości piaszczysty pas o szerokości 40 metrów, zapewni plażowiczom wszystkie najważniejsze udogodnienia. Znajdziecie tu zarówno punkty gastronomiczne, jak i atrakcje dla dzieci, wypożyczalnię leżaków, a także strzeżone kąpielisko, które rozciąga się na 400 metrach plaży. O wyjątkowych walorach plaży może świadczyć znak Błękitnej Flagi, który został przyznany kąpielisku w Pobierowie zarówno w roku ubiegłym, jak i w 2019.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Pobierowie!

6. Rewal

To chyba najbardziej romantyczne miejsce w całym naszym zestawieniu. Plaża w Rewalu to idealne miejsce na schadzki dla zakochanych – i to nie tylko po zachodzie słońca! Długa na 3,5 km i szeroka na 50 m, położona jest tuż przy malowniczych klifach porośniętych lasem sosnowym. W dzień można nie tylko zażyć odżywczych kąpieli wodnych i słonecznych, ale także spróbować swoich sił na paralotni – nieopodal znajduje się lądowisko.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Rewalu!

5. Jastrzębia Góra

Dwa miliony metrów sześciennych – tyle piasku przybyło w sezonie 2019 na plażach w Jastrzębiej Górze i Ostrowiu. Dzięki pracom refulacyjnym, brzeg morski został ochroniony przed erozją, a turyści zyskali aż pół miliona metrów kwadratowych plaż. Po tym „liftingu” plaża w Jastrzębiej Górze jest najszerszą w całej Polsce – i jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto ją odwiedzić! Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, które nie pozwoli na monotonię podczas długich spacerów wzdłuż brzegu morza. Równie ciekawe są strome zejścia na plażę – schody mogą być dla niektórych przeszkodą, ale jedno z zejść zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz z wózkami. Jedno jest pewne – zdjęcia z Jastrzębiej będą dzięki dzikiemu krajobrazowi niezapomniane!

Sprawdź nasze najlepsze oferty 500 m od plaży w Jastrzębiej Górze!

4. Stegna

Piękna i majestatyczna – tak można krótko opisać plażę w Stegnie. Ten złocisty pas piasku, rozciągający się na 14 kilometrach długości, to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli słonecznych. Stegna jest bowiem uważana za najbardziej nasłonecznioną miejscowość na całym wybrzeżu. Niezwykłą przyjemność można też czerpać z morskich kąpieli w czystej zatoce. Na najmłodszych plażowiczów czeka tu mini-aquapark.
Będąc w Stegnie warto zobaczyć Bursztynową Komnatę w miejscowym muzeum. Znajdziecie tu również nie lada gratkę dla najmłodszych – wystawę kinder niespodzianek!

Sprawdź nasze najlepsze oferty 500 m od plaży w Stegnie!

3. Grzybowo

Gdyby dzisiaj Zbigniew Wodecki miał tworzyć wakacyjny hit, z pewnością zamiast o Chałupach śpiewałby o Grzybowie. Ta, położona w niewielkiej odległości od Kołobrzegu miejscowość, jest nową mekką kitesurferów. To właśnie w Zatoce Grzybowskiej, rozciągającej się od Dźwirzyna do Kołobrzegu, panują najlepsze warunki dla polskich surferów. Jednak nie tylko zapaleńcy sportów wodnych znajdą tu swoje miejsce. Grzybowska plaża, a dokładnie odcinek między Grzybowem a Dźwirzynem dedykowany jest naturystom, czyli miłośnikom nagiego plażowania.
Same plaże w Grzybowie są szerokie i czyste – wielokrotnie zdobywały wyróżnienie Błękitnej Flagi. Ponadto specyficzne wcięcie linii brzegowej sprawia, że Bałtyk jest w tym miejscu znacznie cieplejszy niż gdziekolwiek indziej.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Grzybowie!

2. Kołobrzeg

W czołówce rankingu plaż nie mogło zabraknąć kołobrzeskiego kąpieliska. Jeden z najpopularniejszych kurortów na wakacje wśród Polaków może poszczycić się prawdziwie królewskimi warunkami do wypoczynku. Wszystko dzięki zakończonej całkiem niedawno rewitalizacji, dzięki której plaża zyskała nowe oblicze. Teraz w sezonie kołobrzeskie piaski dzielą się na trzy strefy: Plażę Centralną, gdzie odbywają się imprezy plenerowe i turnieje sportowe, Plażę Zachodnią ze świetną infrastrukturą dla plażowiczów oraz Plażę Wschodnią – najmniej zatłoczoną i z wydzieloną strefą dla czworonogów.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Kołobrzegu!

1. Międzyzdroje

Bezwzględną królową polskich plaż jest plaża w słynnych Międzyzdrojach! Kurort, zwany też „polskim Monte Carlo” jest ulubionym miejscem na wypoczynek gwiazd i celebrytów, których często można przyłapać na kąpielach słonecznych. Splendoru Międzyzdrojom nadaje również tutejsza Promenada Gwiazd, wzorowania na hollywoodzkim Bulwarze, z odciskami dłoni polskich artystów. Jednak równie zjawiskowa co promenada jest plaża, która oferuje spektakularny widok na pobliskie klify. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny, parawany oraz leżaki. Z pewnością nie będziecie się tu nudzić – w sezonie organizowane są różnego rodzaju turnieje i konkursy, m.in. wybory miss. Miłośnicy romantycznych klimatów będą zachwyceni okazałym molo, z którego można podziwiać okolicę.

Sprawdź nasze najlepsze oferty 250 m od plaży w Międzyzdrojach!