Świeradów Zdrój – PAKIET REHABILITACYJNY – Darmowe Noclegi

Świeradów Zdrój – PAKIET REHABILITACYJNY

(0)
 • Uzdrowiska
 • Obiadokolacja
 • Śniadanie


Opis

Świeradów Zdrój to malowniczo położony kurort  pomiędzy grzbietami Gór Izerskich. Od lat przyciągający kuracjuszy i turystów. Ta perła wśród dolnośląskich kurortów położona jest u styku trzech krajów: Polski, Niemiec i Czech.

Cisza i spokój, tryskające lecznicze źródła wód mineralnych i specyficzny śródgórski mikroklimat sprawiają, że można tu doskonale wypoczywać przez cały rok.

Zakwaterowanie w pobliżu Domu Zdrojowego w uroczym Hotelu mieszczącym się  w  zabytkowym budynku.

Pokoje zostały przyjemnie zaaranżowane i wyposażone w telewizor, lodówkę, biurko oraz wygodne łóżka. W łazience znajduje się prysznic suszarka do włosów i ręczniki.

Wyżywienie podawane jest w hotelowej  restauracji. Serwuje się tutaj dania kuchni regionalej oparte na świeżych produktach.

Dobrze wyposażona baza rehabilitacyjna umożliwia odpoczynek i regenerację organizmu przebywających tu gości.

Pakiet zawiera:

 • śniadanie
 • obiad
 • kolację
 • badanie lekarskie
 • 2 zabiegi w dni robocze

Okolica

 


 • Świeradów Zdrój

  Świeradów - Zdrój jest miastem typowo uzdrowiskowym, położonym w Górach Izerskich, na wysokości 450-710 m n.p.m. Znajdujące się tu źródła wód zdrojowych oraz złoża borowiny są z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu wielu dolegliwości takich jak np. choroby narządów ruchu, schorzenia reumatyczne, układu krążenia czy choroby typowo kobiece.

  Kuracjusze mogą wybrać się na wycieczki do Karpacza, Pragi i w Karkonosze lub brać udział w licznych imprezach kulturalnych na miejscu.

 • Park Zdrojowy

  Jego unikalność objawia się przede wszystkim w ciekawej architekturze, na którą składają się tarasy, ogrody, fontanny, sztuczne groty czy urokliwe alejki. Wszystko to w otoczeniu zieleni drzew i kwiatów.

  Panujący tu magiczny, a nawet nieco baśniowy klimat jest  fantastycznym tłem do romantycznych spacerów.

 • Dom Zdrojowy

  Dom Zdrojowy w Świeradowie to budynek, który może poszczycić się najdłuższą na Dolnym Śląsku, 80-metrową modrzewiową halą spacerową z dużymi, przejrzystymi oknami.

  W hali znajdują się liczne stoliki z krzesłami, sklepiki oraz scena. Całość zdobią roślinne polichromie oraz herby rodziny Schaffgotschów, która sponsorowała odbudowę Domu Zdrojowego po pożarze w XIX wieku. Za dnia, wnętrze jest wykorzystywane jako deptak, w nocy zaś zamienia się w salę koncertową lub balową.

 • Pijalnia wody radoczynnej

  Przy wejściu do Hali Spacerowej znajduje się źródło wody pitnej. Wody te zawierają niewielkie ilości pierwiastka promieniotwórczego rad, który ma dobroczynne dla zdrowia funkcje przeciwbólowe, pobudzające mikrokrążenie oraz wzmacniające odporność. Od wieków, wody te stosuje się do kuracji zdrowotnych, w uzdrowiskach na całym świecie, w tym również w Świeradowie. Pijalnia  czynna jest codziennie od 7.00 do 17.00.

 • Kolej gondolowa

  To szczególny rodzaj kolejki linowej - z 71 zabudowanymi, ośmioosobowymi kabinami, przystosowanymi również do przewozu osób niepełnosprawnych, ze stacją górną na Stogu Izerskim. Z wagoników można podziwiać przepiękne, rozległe panoramy Gór Izerskich bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Kolej działa przez cały rok, zarówno ułatwiając szusowanie narciarzom, jak i przewożąc turystów pieszych.

 

 

 


Sprawdź termin i ZŁÓŻ REZERWACJĘ

turnus 7-dniowy

865 zł/os.

turnus 14-dniowy

1730 zł/os.- WCZASY NA RATY -