Ranking 7 najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce

 

Narty, sanki, górski klimat, ciepły grzaniec i … Tatry, to pierwsze co przychodzi nam na myśl, jak myślimy o zimowym urlopie. Tak, oczywiście Tatry są najwyższym pasmem górskim w Polsce, jednak wbrew pozorom mamy wiele innych świetnych miejsc, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom białego szaleństwa 🙂

 

7. Ski&Sun Świeradów-Zdrój

Ski&Sun w Świeradowie, to co prawda najmniejszy kompleks w naszym zestawieniu, może pochwalić się jednak jedną z najnowocześniejszych kolei gondolowej w Polsce. Po wyjściu z kolejki i krótkim podziwianiu cudownych widoków na Góry Izerskie, czeka na nas trasa o długości 2500m o różnych stopniach nachylenia.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

6.Ski Arena Szrenica

"Szrenica" w Szklarskiej Porębie, to aktualnie największy kompleks narciarski Karkonoszy. Oferuje ponad 12km tras dla narciarzy o różnych poziomach zaawansowania. 5 tras i 8 wyciągów narciarskich daje spory wybór dla narciarzy, którzy nie lubią jazdy tą samą trasą. Górna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 1362 m.n.p.m, co sprawia, że widoki na całą Kotlinę Jeleniogórską zapierają dech w piersiach.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

5. Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Dwie Doliny, to jeden z prężniej rozwijających się kompleksów narciarskich w Polsce. Położony na ponad 100 ha kompleks oferuje ponad 6km oświetlonych tras oraz 11 wyciągów. Co ciekawe ośrodek, jako pierwszy w Polsce połączył ze sobą dwie pobliskie miejscowości, Muszyna i Wierchomla za pomocą wyciągów. Kompleks Dwie Doliny znajduje się wręcz w idealnym miejscu, z tego względu, że średnia temperatura powietrza jest tutaj o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

4. Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka to nowoczesny kompleks narciarski, położony zaledwie kilka minut drogi od Krynicy. Prawie 10km tras narciarskich i 11 wyciągów, sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie trasę, idealną dla swoich umiejętności. Świetne warunki pogodowe sprawiają, że ośrodek otwarty jest często nawet 5 miesięcy w roku. Co ciekawe, to właśnie Jaworzyna Krynicka oferuje narciarzom najdłuższą w Polsce oświetloną trasę o długości ponad 2600m.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

3. Czarna Góra

Ośrodek narciarski Czarna Góra to propozycja świetna zarówno dla starszych, bardziej doświadczonych amatorów narciarstwa, jak i najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Czarna Góra znajduję się w Kotlinie Kłodzkiej, nieopodal uroczych poniemieckich uzdrowisk górskich, takich jak Lądek czy Polanica Zdrój. 10km tras, profesjonalne oświetlenie i 14 tras, to zdecydowanie wystarczający argument przemawiający za Czarną Górą.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

2. Kotelnica - Białka Tatrzańska

Tego ośrodka oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jeden z najbardziej znanych kompleksów w Polsce, położony w Tatrach, przyciąga miłośników nart i snowboardów z całej Polski i zagranicy. Prawie 20 km tras narciarskich i 20 wyciągów, sprawiają, że tutaj na pewno nie będziesz się nudził. Ośrodek oferuje trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, dla których dostępna jest nawet czerwona trasa o bardzo dużym nachyleniu i długości ponad 700m.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy

1. Ośrodek Narciarski Zieleniec

Naszym zwycięzcą został Ośrodek Narciarski Zieleniec, położony w Kotlinie Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim. Zapewne ku zaskoczeniu wielu z was, kompleks ten może się pochwalić prawie 30km tras narciarskich zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Ponad 30 tras sprawi, że na pewno nie będziesz narzekał na brak różnorodności ośrodka. Według nas Zieleniec powinien odwiedzić każdy miłośnik sportów Zimowych, znudzony popularnymi ośrodkami, w największych kurortach.

Sprawdź najciekawszy obiekt w okolicy